Jesle a mateřská škola Mrňousek

Jesle Havířov

 

 

Naše jesličky Mrňousek v Havířově byly podpořeny v rámci Operačního programu Zaměstnanost a získaly tak na svůj provoz finanční podporu EU. Podpora je poskytována v rámci projektu "Podpora provozu jesliček Mrňousek v Havířově" (reg. č. CZ.03.1.51/0.0/15_035/0001697) v období od 1.3. 2016 do 28.2.2018.

Cílem projektu je podpořit rozšíření a zkvalitnění služeb péče o dítě v Havířově a zlepšit tak podmínky pro zaměstnanost žen s dětmi.

Bezva zahrada

 

Pravidelné inhalace nás baví

  

Cvičíme s radostí...

 

 

KVALITU GARANTUJÍ:

 

 

 

 

 

 

Ing. Zuzana Běhalová, MBA

Ředitelka mateřské školy a jesliček

Pečuje o bezproblémový ekonomický a provozní chod jesliček - hlídání dětí i mateřské školy. Vystudovala obor Finance na Ekonomické fakultě VŠB Ostrava a následně Personální řízení v rámci studia MBA. V současnosti studuje obor mimoškolní a předškolní pedagogika. 
Více než třináct let působila jako kouč a lektor a jako manažer se podílela na řadě tuzemských i zahraničních projektů zaměřených na vzdělávání dospělých i dětí. Od roku 2009 se intenzivně věnuje dětem předškolního věku a vede mateřskou školku v Ostravě – Hrabůvce, její odloučené pracoviště v Třebovicích a síť jesliček Mrňousek v Ostravě, Havířově, Frýdku - Místku a ve Frýdlantu. Je maminkou školaček Terezky, Kačenky a mrňouska Peťulky. Kvalitu její práce ocenili i zástupci Moravskoslezského kraje a zařadili ji mezi 5 finalistek v soutěži Lady Business Moravskoslezského kraje. 

  

 

 

 

 

 

 

Kateřina Benešová

Odpovídá za kvalitu péče o děti a provoz poboček jesliček Mrňousek. Vystudovala na Universitě Jana Amose Komenského v Praze obor speciální pedagogika. Více než 10 let působí jako učitelka a vychovatelka dětí od narození do předškolního věku a to nejen u dětí zdravých, ale také u dětí se speciálními vzdělávacími potřebami. Od roku 2014 vede Jesličky Mrňousek v Havířově. Za svou praxi zažila mnoho různých vzdělávacích směrů. S dětmi a ve volném čase se věnuje hudbě a hře na klavír. Říká: "Má práce je mé poslání!"

 

 

 

 

 

 

 

 

JESLE MRŇOUSEK HAVÍŘOV

O nás

Hledáte-li jesle či mateřskou školku v lokalitě Havířov, které společně s vámi podpoří rozvoj vašeho mrňouska? U nás jste na správné adrese. Nebudeme vám zde vykládat, jak jsme skvělí a profesionální, řekneme jenom, že

rozvoj dětí je náš životní styl!

Jesle Mrňousek Havířov nabízí celodenní hlídání dětí od 1 roku v domácím prostředíse spoustou hraček. Vaši náruč zcela nenahradíme, avšak naše tety se postarají o to, aby se váš mrňousek po dobu vaší nepřítomnosti cítil nejen co nejlépe, ale naučil se řadě nových dovedností a také si osvojil život v kolektivu. Hlídání dětí v malých skupinkách do 5 dětí u nás zajišťuje kvalifikovaný personál vybavený zdravotnickým a pedagogickým vzděláním.

 JESLIČKY SE PŘEDSTAVUJÍ V NÁSLEDUJÍCÍM VIDEU...

Provozní doba

 • Hlídání dětí probíhá denně: pondělí až pátek od 6,30 do 17,30 hodin
 • Fungujeme celoročně, bez přerušení i o prázdninách.
 • Po vzájemné dohodě pohlídáme vaše dítě i o víkendu či večer, abyste mohli vyrazit do divadla, kina či třeba na večeři při svíčkách.

Proč svěřit mrňouska právě nám

 • Jsme zařízení s tradicí a zkušeností, máme šest poboček jesliček a dvě mateřské školky v Ostravě, Havířově, Frýdlantu nad Ostravicí, Frýdku- Místku a Prostějově.
 • Zdraví dětí a všestranný rozvoj je pro nás základem spokojenosti našich dětí.
 • Nabízíme zajímavý program a kroužky.
 • Sázíme na individuální přístup k dětem i rodičům. Při hlídání dětí respektujeme zájmy a povahu každé osobnosti. Hlídání dětí a jejich práce probíhá v menších skupinkách. Naše tety a učitelky jsou kvalifikované, mají pedagogické či zdravotnické vzdělání. Jedna teta pečuje nejvýše o tři až pět dětí. Pravidelně se setkáváme s našimi dětmi a rodiči i mimo jesličky.
 • Domácí prostředí malebného rodinného domku se zahradou snižuje stresovou zátěž dítěte, které se dostává poprvé do kolektivu, mimo rodinu. Přesvědčte se v naší fotogalerii.
 • Vytváříme si vlastní metodiku práce s dětmi a doplňujeme ji originální grafikou. Více na www.novysvetdeti.cz
 • Nabízíme řadu doplňkových služeb: svoz dětí (z) domů, domácí hlídání nemocných mrňousků. Máme vlastní půjčovnu půjčovnu karnevalových kostýmů.
 • Máme kreativní tým. Nás nenavštěvuje divadlo, divadlo s námi dnes a denně bydlí a žije! Při hlídání dětí nám pomáhá klaun Zvídálek, který děti baví, či čarodějnice Dobruška, která umí přičarovat kouzelné dovednosti, jimiž vybavuje naše mrňousky na cestu do mateřské školky.

Náš tým 

Teta Táňa

Vystudovala humanitární střední školu a následně se zdokonalovala v jazykovém umu na Ostravské univerzitě a jazykové škole. Absolvovala kurz chůvy a naplno se začala věnovat péči o mrňousky. Dětem zpestřuje dny angličtinou a kreativní tvorbou. Děti mají rády jeji imrovizační hry, kdy jednou jsou v džungli, jednou piráty či jedou na nákupy do supermarketu. Je usměvavá, energická a pro každou legraci. 

 

 

Teta Helenka

Vychovala své dvě děti, a s láskou pečuje i o svá vnoučátka. Životní cesta ji přivedla ke kurzu chůvy, který absolvovala v roce 2015. Helenka je dětmi vnímána jako babička z pohádky, která
má plnou náruč lásky a objetí. S dětmi ráda kreslí a říká říkanky. Když dojde na divadlo je přeborníkem v přejímání rolí ať už vlka či Karkulky.

 


Teta Sára

Studuje Humanitární střední školu s vychovatelským zaměřením. Sára v jesličkách působí jako praktikantka. Její láska k dětem a tomuto povolání jí otevřela dveře do kolektivu tet. Je velice aktivní tetou, která v dětech rozvíjí talent k pohybu, tanci i zpěvu. Děti mají tetu rády pro jeji laskavost a teplo její náruče.
 

 

Náš tým dále doplňují: 

 • grafička Andrejka, která pro nás vytváří obrázky i grafiku šitou na míru
 • pan údržbář Michal, který všechno opraví či vylepší